Достапни линкови

Една година од револуцијата во Тунис


Во Тунис денеска се одбележува една година од револуцијата во која од власта беше остранет Зине ел Абидине Бен Али, кој избега во Саудиска Арабија. Илјадници тунижани се собрани и денеска во центарот на главниот град Тунис барајки промени на социјалните услови кои и доведоа до револуцијата.
Главните пароли се „ работа, слобода и достоинство“.
XS
SM
MD
LG