Достапни линкови

50 мртви и 100 ранети во напад во Басра


Најмалку 50 луѓе загинаа, а 100 тина биле ранети кога бомбаш самоубиец обелечен како полицаец се разнесол меѓу група шиитски верници во Басра.
Ирачките власти соопштија дека напаѓачот не бил сомнителен кога се приближил до контролното место каде верниците го одбележувале крајот на светиот ден Арбаин.
XS
SM
MD
LG