Достапни линкови

Напад врз шиити во Ирак - 15 загинати


Басра - Ирак
Бомбаш самоубиец обелечен како полицаец се разнесол меѓу група шиитски верници во Басра при што 15 лица загинале, а 40 тина биле ранети.
Ирачките власти соопштија дека напаѓачот не бил сомнителен кога се приближил до контролното место каде верниците го одбележувале крајот на светиот ден Арбаин.
XS
SM
MD
LG