Достапни линкови

Негирано дека Џилани стравува од државен удар во Пакистан


Јусуф Реза Џилани
Преставници на Велика Британија и Пакистан ги негираа вестите дека премиерот на Пакистан во "паника" по телефон контактиртал со британски висок преставник затоа што стравувал дека во земјата се случува воен удар.
Имено повикувајки се на анонимни извори, Асошиетед прес објави дека премиерот Јусуф Реза Гилани побарал подршка за неговата влада од Високиот комесар на Велика Британија Адам Томсон.
XS
SM
MD
LG