Достапни линкови

Обама предлага намалена американска влада


Американскиот претседател Барак Обама денеска побара од Конгресот да му дозволи да ја намали бирократијата во Вашингтон со тоа што ќе ги консолидира владините агенции. Во говорот од Белата куќа Обама изјави дека сегашната влада не е она што и е неопходна на американската економија во 21 век.
XS
SM
MD
LG