Достапни линкови

Нови бомбашки напади во Ирак


Киркук
Претставници на ирачките безбедносни сили соопштија дека околу 30 луѓе биле повредени во денешните два напада со автомобили бомби во градот Киркук, на околу 250 километри северно од Багдад. Во меѓувреме, во Мосул, денеска безбедносните сили убиле тројца бунтовници, меѓу нив и еден странски државјанин. Други детали не се соопштени.
XS
SM
MD
LG