Достапни линкови

Странските амбасадори во Приштина загрижени


Амбасадите на Соединетите држави, Франција, Германија, Италија и Британија во Приштина изразија загриженост од утрешното блокирање на два гранични премина на границата со Србија што го најави движењето Самоопределување. Амабасадорите го повикаа косовскиот народ да не дозволува една политичка партија да го саботира европскиот пат на Косово. Тие ги поддржаа договорите, постигнати во дијалогот меѓу Белград и Приштина, со посредство на ЕУ.
XS
SM
MD
LG