Достапни линкови

Таџикистански опозициски лидер избоден во Москва


Додоџон Атовулоев
Познатиот таџикистански политички активист и новинар Додоџон Атовулоев синоќа бил избоден со нож во еден ресторан во Москва. Полицијата во текот на денов го ослободи од притвор осомничениот за нападот кој, како што јавија новинските агенции, бил пронајден со крв на рацете. Полицијата соопшти дека тој не бил поврзан со нападот. Од болнички извори се дознава дека неговиот живот не бил во опасност.
XS
SM
MD
LG