Достапни линкови

Демонстрации и престрелки во Јемен


Најмалку две лица биле убиени, а неколку повредени во престрелка меѓу полицијата и сепаратистите во јужниот јеменски град Аден. Според очевидци, полицијата со солзацев и боева муниција интервенирала врз демонстрантите кои протестирале против планот со кој на претседателот Али Абдула Салех му се дава имунитет доколку се повлече од функцијата. Во меѓувреме, масовни протсети имало и во Сана, како и во други градови.
XS
SM
MD
LG