Достапни линкови

Пакистанскиот претседател бил на свадба во Дубаи


Пакистанскиот претседател Али Зардари изјави дека не е загрижен за неговата политичка иднина по ескалацијата на тензиите меѓу цивилната влада и моќните воени структури во земјата. Зардари денеска се вратил во Пакистан од патувањето во Дубаи, каде што, според неговиот портпарол, бил на свадба, на тој начин демантирајки ги тврдењата дека ја напуштил земјата поради кризата.
XS
SM
MD
LG