Достапни линкови

САД: Можен терористички напад во Бангкок


Бангкок
Американската амбасада во Тајлнад денеска предупреди дека странски терористи би можело да извршат напади во туристички делови на главниот град Бангкок. Претставникот на амбасадата Волтер Браунолер, не изнесувајќи детали, изјави дека предупредувањето било упатено до сите американски граѓани кои го посетуваат Бангкок.
XS
SM
MD
LG