Достапни линкови

Јанкулоска во посета на полициската станица „Попова Шапка“


Macedonia -- U.S. Ambassador Paul Volers and Minister of Interior Gordana Jankulovska, where?, 12Dec2011
Министерката за внатрешни работи Гордана Јанкулоска денеска ќе ја посети Полициската станица за одржување на државната граница „Попова Шапка“. Оваа полициска станица е една од четирите за одржување на државната граница во кои во рамките на проектот „Интегрирано гранично управување“, преку ИПА програмата, во текот на минатата година им беше извршена целосна реконструкција на објектите.
XS
SM
MD
LG