Достапни линкови

Пакистанскиот претседател се врати во земјата


Пакистанскиот претседател Асиф Али Зардари
Пакистанскиот претседател Асиф Али Зардари се вратил во Исламабад по еднодневната приватна посета во Дубаи во која отпатува и покрај конфронтирањето меѓу цивилната и воената власт во Пакистан. До скандалот дојде откако бил откриен владин документ со кој се бара американска помош за намалување на моќта на пакистанската армија.
XS
SM
MD
LG