Достапни линкови

Индентификувани американските војници кои уринираа врз мртви талибанци


Фотографија од видео снимката на американските маринци кои уринираат врз мертвите тела на талибанците
Најмалку двајца од четирите американски маринци кои биле снимени на едно видео како уринираат врз мртви тела на талибански борци се индентификувани. Според извештаите едниницата која е вмешана во случајот е стационирана во кампот Лејеуне во Северна Каролина.
СНН објави дека единицата била распоредена во Авганистан на почетокот на 2011 година, а се вратила во септември или октомври.
XS
SM
MD
LG