Достапни линкови

ЦИА и Мосад зад убиството на иранскиот нуклеарен научник?


Иранскиот врховен лидер Ајатолахот Али Хамнеи
Иранскиот врховен лидер Ајатолахот Али Хамнеи изјави дека ЦИА и Мосад стојат зад убиството на нуклеарниот научник во Техеран. Во пораката со сочуство до неговото семејство, Хамнеи вели дека убиството како и во другите криминални дела било направено со поддршка од разузнавачките служби. Писмото беше објавено на сајтот на Хамнеи.
XS
SM
MD
LG