Достапни линкови

ОН-драматичен раст на цената на авганистанскиот опиум


Обединетите Нации соопштија дека цената на авганистанскиот опиум драматично забележала раст во 2011 година. Директорот на канцеларијата за дрога и криминал при организацијата, Јури Федотов изјави дека опиумот е важен дел од авганистанската економија и значаен финансиер на бунтовниците и корупцијата со горивото.
XS
SM
MD
LG