Достапни линкови

Пакистанскиот лидер во Дубаи и покрај проблемите со војската


Пакистанскиот претседател Асиф али Задари
Пакистанскиот претседател Асиф али Задари отпатувал за Дубаи на приватна посета и покрај зголемените тензии меѓу војската и цивилната влада. Неодамнешните тензии меѓу нив ба потикнати од меморандумот со кој се бара американска помош за да се воведе ред во војската.
XS
SM
MD
LG