Достапни линкови

Шестмина милитанти убиени во Пакистан


Американско беспилотно летало.
Шестмина милитанти биле убиени во напад со беспилотно летало во северозападен Пакистан во близина на границата со Авганистан, информираат разузнавачки претставници во Исламабад. Американското беспилотно летало испукало две ракети кон две возила во областа Северен Вазиристан. Ова е втор ваков напад неделава.
XS
SM
MD
LG