Достапни линкови

Убиен авганистански политичар во самоубиствен напад


Американски војник во Кандахар.
Во самоубиствен напад со автомобил бомба загина гувернерот на областа Панџваи во провинцијата Кандахар во јужен Авганистан. Властите соопштија дека гувернерот бил со неговите двајца синови, кои исто така биле убиени во нападот, во кој биле повредени и 13 полицајци.
XS
SM
MD
LG