Достапни линкови

Талибанци - борбите ќе продолжат и покрај разговорите


Портпаролот на талибанците Забула Муџахид
Портпаролот на талибанците Забула Муџахид испрати соопштение по интернет во кое се наведува дека додека групата ги подржува мировните разговори сепак ќе ги продолжи воените операции против странските сили во Авганистан и администрацијата во Кабул. Талибанците ги зголемија политичките напори, но тоа не значи дека се откажуваат од џихадот или дека го прифаќаат уставот на актуелната авганистанска влада, се наведува во соопштението.
XS
SM
MD
LG