Достапни линкови

Најмалку 14 војници загинале во Пакистан


Пакистанските власти соопштија дека најмалку 14 војници загинале при напад на паравоени трупи во југоисточната провинција Баличустан. Станува збор за една од најсиромашните области во Пакистан, каде што сепаратистите бараат поголема автономија и контрола врз природните ресурси во нивниот регион.
XS
SM
MD
LG