Достапни линкови

Временска прогноза - сончево


Илустрација
Денеска не очекува сончево време со мала до умерена облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер од северен правец. Утринската температура се движи од минус 11 до минус два, а дневната ќе биде од два до 10 степени. Во Скопје и околината слично време, со утринска температура до минус три и со дневна до седум степени.
XS
SM
MD
LG