Достапни линкови

Германски државeн обвинител убиен во судница


Еден германски државeн обвинител денеска бил убиен во судница во јужната држава Баварија. Обвинителот бил застрелан неколку пати, по што бил префрлен во болница каде и починал. Убиецот всушност бил човекот на коj му се судело во моментот. Тој прво пукал кон судијата, па кон 31-годишниот обвинител. На обвинетиот му се судело за тоа што им давал несоодветни плати на своите вработени. Напаѓачот бил веднаш ставен во притвор.
XS
SM
MD
LG