Достапни линкови

Убиен западен новинар во Сирија


Анти-владини протести во Хомс.
Еден западен новинар бил убиен, а неколкумина репортери се повредени во градот Хомс во Сирија, информираат очевидци и локални медиуми. Министерството за информации соопшти дека е запознаено со инцидентот во кој биле вклучени странски новинари, но не даде никакви информации. Новинарите биле во Хомс, едно од упориштата на 10-месечните анти-владини протести, во организација на властите. Локалната телевизија Адоуниа објави дека во инцидентот биле убиени најмалку 8 луѓе, а 25 биле повредени, но не се соопштуваат детали.
XS
SM
MD
LG