Достапни линкови

Нападнати разузнавачи во Јемен


Непознат напаѓач, веројатно приврзаник на Ал Каеда, во јужен Јемен нападнал минибус со кој се превезувале припадници на безбедносните сили. Во нападот, кој се случил на главната улица во градот Аден, имало загинати и повредени, но не е позната точната бројка.
XS
SM
MD
LG