Достапни линкови

Најмалку 30 убиени во напад во Пакистан


Најмалку 30 припадници на анти-талибанската милиција загинаа во експлозија на бомба во близина на автобуска станица во племенската област Хибер во северозападен Пакистан. Бомбата веројатно била далечински активирана. Во експлозијата биле повредени најмалку 15 луѓе.
XS
SM
MD
LG