Достапни линкови

Собранието не прифати попис од 1 до 15 април годинава


Собранието не го усвои Предлог-законот за попис на населението, домаќинствата и становите во Република Македонија 2012 година во прво читање. Овој предлог беше поднесен од опозициските СДСМ, НСДП, ЛП и ПЕИ кои бараат попис од 1 до 15 април годинава.
XS
SM
MD
LG