Достапни линкови

Jанкулоска се сретна со командантот на КФОР генерал мајор Ерхард Друс


Kомандантот на КФОР, генерал мајор Ерхард Друс.
Министерката за внатрешни работи Гордана Јанкулоска денеска се сретна со висока делегација на КФОР предводена од командантот, генерал мајор Ерхард Друс.
Како што соопшти МВР, на средбата присуствуваше и директорот на Бирото за јавна безбедност Љупчо Тодоровски. Соговорниците дискутираа за безбедносната ситуација во Косово и на меѓудржавната граница, како и за меѓусебната соработка во областа на безбедноста воопшто.
XS
SM
MD
LG