Достапни линкови

Вељаноски во официјална посета на Косово


Претседателот на Собранието на Македонија Трајко Вељаноски
Претседателот на Собранието на Македонија Трајко Вељаноски денеска ќе ја оствари својата прва официјална посета на Косово. Тој ќе има средби со претседателот на косовскиот парламент Јакуп Красниќи, со косовската претседателка Атифете Јахјага и со премиерот Хашим Тачи. Во состав на македонската делегацијата ќе бидат и пратениците Јани Макрадули, Талат Џафери, Светлана Карапетрова и Беким Фазлиу, кои се членови на групата за соработка на Собранието на Македонија со парламентот на Косово.
XS
SM
MD
LG