Достапни линкови

Најавен говор на Сиријскиот претседател


Сирија, деновиве
Денеска се очекува сиријскиот претседател Башар Ал Асад да одржи говор, додека во земјата продолжуваат судирите меѓу власта и антивладините демонстранти. Државната новинска агенција САНА јави дека Асад ќе зборува за „меѓународното прашање како и меѓународните и регионалните случувања”. Во понеделникот припадници на Сиријската опозиција ги обвинија претставниците на Арапската лига за неуспешната мониторинг мисија во Сирија.
XS
SM
MD
LG