Достапни линкови

Ахмадинеџад се сретна со Чавез


Иранскиот претседател Махмуд Ахмадинеџад се сретна со неговиот венецуелски колега Хуго Чавез. Венецуела е првата станица во турата на иранскиот претседател на четири латиноамерикански држави. Двајцата лидери, кои се остри критичари на политиката на Соединетите американски држави, на средбата разговарале за „изнаоѓање на оружја за борба против глад и неразвиеност”.
XS
SM
MD
LG