Достапни линкови

Избор за републикански претседателски кандидат во Њу Хемпшир


Во сојузната држава Њу Хемпшир денеска се одржува првото гласање за избор на републикански кандидат кој ќе му се спротистави на актуелниот претседател на САД Барак Обама на претстојните избори. За кандидатската позиција ќе се натпреваруваат 12 политичари, настан кој добива големо медиумско внимание. Анкетите покажуваат дека поранешниот гувернер на Масечусес Мит Ромни има најголеми шанси да добие мнозинство гласови.
XS
SM
MD
LG