Достапни линкови

Дете загина во Русија кога тротоарот пропадна и се отвори дупка


Дупката што се отвори во тротоарот во Брианск.
Дете на возраст од 1,5 година загина денеска во Русија откако пропаднало во дупка што се отворила во земја додека било на прошетка со мајка му. Тротоарот во градот Брианск пропаднал поради скршена цевка низ која течела топла вода. Мајката се задржала и не пропаднала во дупката. Таа е во болница во шок.
XS
SM
MD
LG