Достапни линкови

Ахмадинеџад повторно во Венецуела


Иранскиот Претседател Махмуд Ахмадинеџад пристигна во Венецуела во рамките на турнеата по Латинска Америка во која ќе ги посети и Куба, Никарагва и Еквадор.
Ова е 5 - та посета на неговиот сојузник Уго Чавез, познат критичар на САД.
Стејт департментот пак, ги предупреди овие држави да не ги засилуваат односите со Иран земја којасе наоѓа под зголемен меѓународен притисок поради контроверзната нуклеарна програма.
XS
SM
MD
LG