Достапни линкови

Напаѓач во авганистанска униформа уби американски војник


Забул - Авганистан
Авганистанската армија соопшти дека лице во авганистанска униформа отворило оган врз група американци во воена база во Забул ,на југот на земјата, при што убил еден американски војник а друг бил ранет.
Напаѓачот потоа бил убиен. Истрагата треба да покаже дали тој бил авганистански војник.
XS
SM
MD
LG