Достапни линкови

Иран тврди дека привел американски шпиони


Хајдер Мослехи
Иранското министерство за информации објави дека Иран привел неопределен број шпиони кои работеле за САД. Според зборовите на министерот за разузнавање Хајдер Мослехи, приведените се обидувале да ги нарушат парламентарните избори на 2 март со користење на сајбер просторот и на социјалните мрежи. Тој не го прецизираше бројот на приведените ниту датумот на приведување.
XS
SM
MD
LG