Достапни линкови

Времето денеска,облачно со повремен дожд и снег


Времето ќе биде умерено облачно. На некои места ќе има услови за слабо проврнување на дожд и снег, особено во северните делови. Во јужните делови ќе се задржи претежно облачно со сончеви периоди.
Утринската температура ќе се движи од минус осум до минус еден, а дневните од нула до седум степени.
Во Скопје и околината ќе биде претежно облачно со ветер од северозападен правец и со можност за слаб снег. Температурата ќе се движи од минус два до четири степени.
XS
SM
MD
LG