Достапни линкови

Временска прогноза - Температурите во минус


Времето во Македонија ќе биде променливо облачно со услови за слаб локален снег особено во северните делови од земјата. Ќе дува умерен ветер од северозападен правец.

Утринската температура се движи од минус десет до минус четири степени, а дневната од минус три до четири степени Целзиусови.

Во Скопје и околината слично време со утринска температура до минус шест степени и дневната до три степени Целзиусови.
XS
SM
MD
LG