Достапни линкови

Невреме во Романија


Ветер со брзина до 80 километри на час ја зафати Романија од рано изутрината, а најмногу проблеми има во главниот град Букурешт. Во Букурешт ветрот откорна над 60 стебла, од што се уништени десетици автомобили.Паднати се 16 електрични водови, летале кровови и интервенирале повеќе од 300 пожарникари.Поради ветрот повеќе населби останаа без струја
XS
SM
MD
LG