Достапни линкови

Иран го поздрави спасувањето ирански морнари од страна на морнарицата на САД


Ослободениот ирански рибарски брод
Техеран денеска го подрави потегот на американската морнарица, која ги спаси 13-те иранци од пиратите кои го киднапирале нивниот рибарски брод. Портпарол на иранското министерство за надворешни работи оцени дека акцијата на американските сили за спасување на животите на иранските морнари е хуман и позитивен чин и сите нации треба да се однесуваат на тој начин.

Американската армија вчера соопшти дека еден од нивните воени бродови ги спасил иранските рибари по 45-дневно заробеништво од страна на пиратите, за кои се верува дека се Сомалијци.
XS
SM
MD
LG