Достапни линкови

Сиријскиот режим се заканува со одмазда за бомбашкиот напaд во Дамаск


Сиријскиот министер за внатрешни работи, Ибрахим Ал Шар денеска се закани со жесток одговор за вчерашниот бомбашки напад во Дамаск, во кој 26 луѓе загинаа, а 63-ца беа повредени. Шар на сиријската телевизија изјави дека ќе бидат казнети сите оние што ја нарушуваат безбедноста на земјата и на сиријскиот народ.
Сиријската опозиција го обвини режимот за предизвикување на експлозијата.
XS
SM
MD
LG