Достапни линкови

Москва против смртна казна за Мубарак


Москва денеска изрази загриженост од барањето на египетските обвинители за смртна казна за поранешниот претседател Хосни Мубарак. Руското министерство за надворешни работи смета дека треба да се земат предвид хуманите аспекти, неговата старост и фактот што тој ја напушти власта.
XS
SM
MD
LG