Достапни линкови

Нови жртви во јужен Авганистан


НАТО соопшти дека 5 војници и седум авганистански цивили загинале во одвоени напади во јужен Авганистан.
Во еден случај станува збор за бомба на патот а во друг за судири со милитанти во провинцијта Кандахар.
Во Урузган пак загинале едно дете и старец од подметната бомба. Засега никој не ја превзеде одговорноста за нападите.
XS
SM
MD
LG