Достапни линкови

Косовски албанец екстрадиран во САД


Приштина
Албанската полиција соопшти дека денеска на Соединетите држави им го испорачала косовскиот албанец Хектор Кељменди кој е обвинет за трговија со луѓе. Тој, како што се наведува, им помагал на луѓето нелегално да влегуваат во Соединетите држави. Кељменди беше уапсен во април минатата година кога од Косово влегол во Албанија.
XS
SM
MD
LG