Достапни линкови

Алфите во декември привеле 235 лица


Посебната мобилна едница на полицијата за борба против криминалот „Алфа“ во текот на минатиот месец извршила легитимирање на 477 лица, преглед на 63 патнички моторни возила, а по разни основи се приведени 235 лица. Како што информира Министерството за внатрешни работи, деветмина биле приведени за издржување на казна затвор.
XS
SM
MD
LG