Достапни линкови

Неколкумина загинати во експлозија во Дамаск


Сиријската државна телевизија објави дека во денешната експлозија во централниот дел на главниот град Дамаск имало неколкумина убиени. Според телевизијата, станувало збор за терористички напад. Веќе 10 месеци во Сирија трае бунтот против режимот на претседателот Башар ал Асад. Обединетите нации соопштија дека во досегашните нереди загинале над 5 илјади луѓе.
XS
SM
MD
LG