Достапни линкови

Пораст на европските акции на берзите


Европските акции пораснаа изутрината за 0,5 насто во очекување дека податоците од САД ќе покажат дека најголемата светска економија се засилува. Посебен оптимизам будат вестите дека во приватниот сектор во САД двојно се зголемил бројот на новите работни места.
XS
SM
MD
LG