Достапни линкови

САД ги осудија бомбашките напади во Ирак


САД го осудија новиот бран бомбашки напади врз шиитите во Ирак во кои загинаа 72 луѓе, а над 100 беа ранети.

„Тоа се очајнички напори на луѓе кои сакаат да го вратат времето“, изјави портпаролот на Стејт Департментот Викторија Нуланд.

Иако засега никој не ја презеде одговорноста за осомничени се сметаат сунитските милитанти поврзани со Ал Каеда.
XS
SM
MD
LG