Достапни линкови

Талибанците ослободија 17 киднапирани Пакистанчиња


Илустрација.
Талибанските милитанти во Авганистан ослободија 17 пакистански деца кои беа киднапирани минатата година, откако ја поминале необележаната граница меѓу двете земји, соопштија властите. Не се соопштува како милитантите се согласиле да ги ослободат децата. Три деца од групата беа ослободени минатиот месец.
XS
SM
MD
LG