Достапни линкови

Човек се самозапали пред хрватската амбасада во Сараево


Илустрација.
Еден маж денеска се полеа со бензин и се самозапали пред зградата на хрватската амбасада во Сараево, потврди Министерството за внатрешни работи на Кантонот Сараево.

Повредениот 43-годишен маж со возило на брза помош е однесен во болница во Кошево, каде му е пружена помош.

Според првичните информации, огнот му ги зафатил нозете, но се уште со прецизност не може да се каже со какви повреди се здобил.

Полицијата ги утврдува мотивите.
XS
SM
MD
LG